úterý 2. prosince 2014

Zakázaná přitažlivost - Kateřina Petrusová

Série: Bavettovi
Díl: třetí
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 304

Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec.
Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí a především Henryho zločineckou minulost?

Emily, dcera senátore, se chce konečně postavit na vlastní nohy, a tak uteče to New Yorku, kde je však brzy objevena a je jí řečeno, že se buď vrátí domů anebo zůstane v New Yorku, ale pod neustálým dohledem bodyguarda. Emilyin otec očekává, že jí Henry nažene strach a ještě ráda se s ním vrátí domů. Ale Emily souhlasí rozhodnutá zbavit se Henryho za každou cenu. Ale jak to tak s takovými plány bývá, nakonec se Emily vše trochu vymkne z rukou. A nejen jí.

Hlavními hrdiny v tomto díle jsou Emily a Henry. Emily je normální sympatická hrdinka - trochu paličatá -, což je patrné hned z prvních stránek. Když jsem si poprvé četla anotaci, čekala jsem namyšlenou, rozmazlenou fiflenu, ale díky bohu, že to tak nebylo! A když se potom člověk seznámí i s hrdinčinou rodinou, tak je jasné, že ani jiná být nemohla. Na druhou stranu Henry. To je takový bručoun - aspoň z počátku tak může působit. Ale ve finále ho dokonale vystihuje to, jak mu říká Emily - Plyšák. Prostě normální chlap. I vztah hlavních hrdinů se mi líbil, i když je velice předvídatelný a ze začátku možná trošku zbrklý, ale postupem času se to zlepšilo. Navíc je příběh vyprávěn z pohledu Emily i Henryho, což knihu dokonale zpestřuje.

Autorka píše velice - velice - poutavě. Díky tomu jsou její knížky spíše jednohubkami na jeden večer, ale komu to vlastně vadí? Kromě skvělého psaní - ne vždy přesně podle pravidel spisovné češtiny - je tu také samozřejmě autorčin mimořádný smysl pro humor a způsob, jakým obyčejný příběh podává jako něco neobyčejného, i přesto si však i nadále myslím, že první díl byl v tomhle větší překvapení a stále má u mě první místo.

Kniha, když od ní nečekáme něco, na co si ani nehraje, je velmi zdařilá. Jasně, že tam jsou nějaké drobnosti, které mi třeba úplně nesedly, ale ve finále se to stejně ztratí v záplavě plusů - třeba Johny, Emilyina rodina. Navíc se mi líbí, že autorka dokáže své čtenáře tak skvěle rozesmát. Závěrem mi nezbývá nic jiného než autorčiny knížky doporučit.

Moje hodnocení: 8/10

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Žádné komentáře:

Okomentovat