pondělí 9. prosince 2013

Lovci zla - L. J. Smith

Série: Říše temnot
Díl: pátý
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216

Říše temnot není žádné konkrétní místo. Trvale nás obklopuje. Tvorové z Říše temnot jsou krásní, smrtelně nebezpeční a pro lidi neodolatelní. Zákon Říše temnot je naprosto jasný: lidé se nikdy nesmějí dozvědět, že Říše temnot existuje. A její příslušníci se nesmějí zamilovat do člověka. Porušení zákona má strašlivé důsledky. Toto jsou příběhy o tom, co se stane, když někdo poruší pravidla.
***
Jako malá se stala Rashel svědkem smrti své matky a svého nejlepšího kamaráda, které zabil upír. Sama unikla jisté smrti jen o vlásek. Po ztrátě svých blízkých se rozhodla proti zlu bojovat a stát se lovkyní upírů. Když se v Bostonu začnou z ničeho nic ztrácet mladé dívky, Rashel se spojí s několika dalšími lovci a chce dívky zachránit. Bude jejich výprava proti upírům úspěšná? Co když ale není všechno tak jasné, jak si Rashel myslela?
Když bylo Rashel pět let, viděla smrt své matky i nejlepšího kamaráda, které oba zabil upír, a sama také málem přišla o život. A právě kvůli tomu se Rashel stala lovkyní upírů, ale ne jen tak ledajakou - jednou z nejlepších vůbec. V Bostonu se začínají ztrácet dívky a Rashel se kvůli tomu dává dohromady se skupinou jiných lovců. Rashel je na stopě něčemu opravdu velkému..

Hlavní hrdinka Rashel není rozhodně žádné ořezávátko. Smrt matky a kamaráda ji zocelila a přinutila ji, aby na sobě pracovala ještě víc, doufajíc že jednou bude moci zabít upíra, který zabil její nejbližší. Rashel je silná, odvážná a mezi jinými lovci i upíry je známá jako Kočička. Ostatní postavy tu nedostaly tolik prostotu, přesto jsem si stihla oblíbit Daphne, protože byla tak nějak správně střelená. No a pak tvor z Říše temnot - Quinn. Jak to tak chodí v této sérii, ti dva se do sebe zamilují. Líbilo se mi, že Quinn nebyl žádný svatoušek, ale zároveň byl i v pohodě a tak.

Co se týče dějové stránky, je tento díl mnohem lépe propracovaný co do akce, než minulý, kde se všechno seběhlo až na konci. Tady byla akce v průběhu celé knihy a myslím si, že to bylo jedině dobře. A sem tam pak samozřejmě nějaká ta scéna mezi Rashel a Quinnem - další věc typická pro tuto sérii. L. J. Smith píše takovým svým jednodušším stylem, ale s touto sérií to k sobě pasuje skvěle.

Tato série je to nejlepší, co jsem kdy od autorky četla. Jasně, v podstatě je to pořád o tom samém. Tvor z Říše temnot se zamiluje do člověka a nastává strašný problém. Ale zápletky si nejsou podobné, autorka vždycky přijde s něčím aspoň trochu jiným. A tato kniha už tím, že je o lovcích upírů slibuje, že bude plna akce, která tam vskutku byla. Celkově je tato kniha mezi lepšími z této série. Líbila se mi zápletka, děj i hlavní hrdinka. Přesto se ale nesmí zapomínat na to, že se jedná spíše o odpočinkovější knihy.

Moje hodnocení: 8,5/10

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Žádné komentáře:

Okomentovat