pondělí 2. července 2012

Temný anděl - Meredith Ann Pierceová

Série: Temný anděl
Díl: první
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 200

Temní andělé jsou skuteční! Existují! Eudoin se posmívá příběhům a pohádkám staré chůvy, ale co když je v nich ukryté kruté zrnko pravdy? Její služebná Aeriel až příliš brzy zjistí, že temní andělé jsou smrtelně skuteční. A neskutečně krásní! Vampýr odnese Aeriel na svůj hrad, kde musí sloužit jeho třinácti manželkám - přízrakům bez krve a suše. Aeriel je omámena magickou přitažlivostí temného Ikara a nedokáže se mu vzepřít. Bolestně si však uvědomuje, že ho musí zabít!Aeriel je otrokyní starostovy dcery Eudoin. Dalo by se říct, že jsou do jisté míry kamarádkami. Obě spolu slýchávaly pohádky od staré chůvy, ale Eudoin jim nikdy nevěnovala přílišnou pozornost. Co by také mohlo být pravdy na příbězích o temných andělech? Reálným se stane, když ji ikar unese na svůj hrad aby z ní udělal svoji třináctou manželku.

Aeriel je však jasné, že musí svou paní a kamarádku pomstít. Vampýr ji též unese na svůj hrad. Je z ní však pouhá služebná, protože na to aby byla jeho nevěstou, není příliš hezká. Musí příst šaty na ikarovy manželky, z kterých doslova vysál duši, a které jsou jen pouhými přízraky.

Přízraky chtějí aby jim pomohla získat ztracené duše a zabila vampýra, což jak se ukáže, nebude vůbec lehké.

Upřímně musím říct, že kniha mi v jistých místech připomínala Narnii. Čarodějnice, zvířata s vámi mluví a je tam i permoník (ten tedy v Narnii není)! Ale tam veškerá podobnost s Narnií končí.

Příběh je netradičně vylíčen. Přece jen: na vampýra s křídly v knize jen tak nenarazíte.

Aeriel je nádhernou ukázkou, jak se můžete za rok změnit, jak fyzicky tak psychicky. Postupem času také zjišťuje, že ikar není zas tak zlý, jak se jí ze začátku zdálo a je přímo ochromovaná jeho krásou.

Přes jednoduší vyprávění a někdy předvídatelný děj, mě kniha bavila. Aeriel není ten typ člověka, co se někam zašije, ale všemu se postaví čelem. (Jestli budete číst určitě budete vnímat ten rozdíl na začátku a na konci.)

Ať to zní sebevíc absurdně, knížka si mě naprosto získala tím malým permoníkem. Vlastně je to první knížka, v které jsem o permoníkovi četla. Možná je něco jako trpaslík, ale to je fuk!

Jestli máte raději typické upíří série (jako Stmívání, Vampýrská akademie) tak si na knize možná tak moc nesmlsnete. Kniha má jen dvě stě stran, a proto si myslím, že kdyby ste na ni narazili v knihovně, klidně si ji přečtěte, protože se to čte opravdu rychle.

Moje hodnocení: 6/10

Žádné komentáře:

Okomentovat